Loading...
 

Technologia

Ekrany Led

W erze informacji coraz ważniejsze staje się komunikowanie informacji. Poszukiwane są coraz lepsze media wizualne funkcjonujące w sposób szybki, ponieważ obecnie stosowane formy reklamy nie są już wystarczające. Powszechnie stosowany billboard wymaga długiego czasu zapoznania z prezentowaną informacją. Ekran LED przykuwa wzrok świata wyrazistością, dobrym kontrastem, żywotnością, niskim zużyciem energii, całodniowym działaniem, różnorodnością wyświetlanej tematyki, ilością sposobów wyświetlania, najlepszą ceną, jakością, itd.

LED jest skrótem od diody emitującej światło (light emitting diode).

Ekran LED stosowany jest we wszystkich rodzajach przemysłu, aby rozpowszechnić wizerunek firm oraz rozszerzyć rynek dla produktów - nic nie może go zastąpić. Z tych powodów coraz więcej i więcej osób wybiera ekran LED spośród innych mediów, aby polepszyć działanie usług i zarządzania.

 

 

Diody ekranów led.

 

Diody LED są ułożone wzdłuż i wszerz ze stałym odstępem dając w efekcie matrycę LED - czyli ekran LED. Każda dioda ekranu posiada odpowiadający jej obwód kontroli jasności. Komputer kontroluje obwód, który z kolei staruje jasnością diody, co łącznie daje efekt obrazów i liter, które widzimy na ekranie LED. Dioda to wyposażony w dwie elektrody, anodę i katodę, element elektroniczny, którego cechą charakterystyczną jest  jednokierunkowy przepływ prądu od anody do katody. Anoda odpowiada za przyjmowanie ładunku ujemnego, po czym przekształca go w ładunek dodatni, a następnie zostaje on przejęty przez katodę.

 

    

 

Telebim zbudowany z diod okrągłych.

 

Odległość piksela odnosi się do odległości pomiędzy centrami dwóch diod, przez co decyduje o ilości pikseli na obszarze ekranu. Przykładowo, gdy odległość piksela wynosi 4.75mm, to mamy 44320 pikseli na metr kwadratowy. Gdy odległość piksela wynosi 16mm, to mamy 3906 pikseli na metr kwadratowy. Im mniejsza odległość piksela, tym lepsza rozdzielczość i jasność obrazu.

SC ekran. Widok pojedyńczego modułu.

 

Skala szarości odnosi się do jasności każdego koloru (czerwonego, zielonego lub niebieskiego) od odcieni ciemnych do jasnych pod kontrolą obwodu kontrolującego.

Wysoka ostrość, odtwarzanie DVD, TV, animacje, Video, grafika, napisy przez 24 godziny. Ostry, soczyste kolory, synchronizacja z monitorem komputera. Wodoodporny, osłona przeciw słoneczna, antystatyczny, odporny na wilgoć, mróz, pioruny, itd. To wszystko sprawia że ekrany LED stają się najsilniejszym środkiem przekazu na współczesnym rynku reklamy.

 
 
 
 
 

Kontakt:

ul. 3-go Maja 20/2A

20-070 Lublin

tel. 511 500 570

tel. 81 533 64 38

e-mail: biuro@led24.tv

 

Loga płatności